Kuomet kovo 8-ąją ant trijų kavos čempionatų nugalėtojų pakilų stojo vien tik Moterys, aš panorau prabilti apie dideles ir mažas jų pergales, o svarbiausią pergalę išsikovoti pačios meilę sau. Leidusis į praėjusiais metais prasidėjusią ir visai neseniai pasibaigusią kelionę žinojau, kad ją pradėsiu moterų stovykla Tailande. Du septynetai moterų iš skirtingų pasaulio kampelių kaip Islandijos, Ispanijos, Vokietijos ir kitų Europos šalių susirinko atskleisti koks gi tas nuoskaudų iš praeities kolekcionierės amatas.

Pirmąsias dienas dauguma hipokritiškai šypsojosi, tarp jų buvau ir aš, nors viduje jutome, kaip po truputį verda vertinimo ir smerkimo sultinys, kuriam sprogus apsiplikytų tikrai ne viena. Galų gale prasidėjus stovyklai, vos susėdus į uždarą moterų ratą, mes apnuoginome savo žaizdas ir supratome, kad aštrios vertinimo mintys, it dužusio veidrodžio šukės darė ne ką kitą, o atspindėjo tą patį ilgai marinuotą skausmą. Kiekviena jų buvo mano atspindžiai, vienaip ar kitaip kritikos strėlės, kurias jau buvau suruošusi atsimušė ir skriejo atgal į mane atverdamos metus slėptas istorijas, dėl kurių buvo gėda ir nepatogu, iškreiptas tiesas, kurios piešė nevertumo kreives mano istorijoje, klodamos toksiškų santykių patalus, vos romantika paskleisdavo savo kerus. Taip aš supratau, kad kiekviena jų mano gyvenime paliko pėdsaką nebe reikalo, o būtent tam, kad sekdama įspaudais atrasčiau kelią, kuriame meilė ir atlaidumas sau yra aukščiausia tolerancijos praba.
Šioje stovykloje supratau, ką man reiškia draugystė, ką reiškia palaikymas, ką reiškia būti sužeistai ir kokios kaukės slepia pakirstus sparnus. Nuo to laiko, visą mano kelionę per tris kontinentus lydėjo įstabios solo keliautojos, kurios įnešė dar daugiau pokyčių, nes kai kurioms aš norėjau priešintis, kai kurias palaikyti, o kai kurių prašiau mano gyvenime likti amžinai. Ir visos jos man suteikė primos klasės bilietus į atspindžių Seišėlius, kur vandenynas buvo mūsų emocijos, krantai mūsų kūno reljefas, o smėlio dulkės - sūrūs ašarų kristalai. Visai kaip tos derlingos smėlio audrų dulkės iš Afrikos dykumų, sėjančios Amazonės džiunglių augmeniją. Kiekviena iš sutiktų moterų pasižymėjo tokiu autentiškumu, kuris anksčiau draskė man akis, o dabar žadino klausimą, ką joje Kūrėjas paslėpė tokio, kas akina akis kaip Pirito akmuo. Kelionėje sutiktas moteris siejo viena savybė, kuri lėmė tai, jog mėnesio kelionė dažnai virsdavo į metus trunkančias klajones. Jos visos buvo viena už kitą smalsesnės, o tai užtikrino, kad jos atrasdavo naujus kraštus ne varomos ego, o siekio sužinoti ir patirti kas būtų jei likčiau čia dar vienai savaitei. Šios moterys nepaliaudavo manęs stebinti, viena jų keliautojos apetitą patenkino eidama „Pacific Crest“ pusės metų hiking kelionę nuo Kalifornijos Siera Nevados kalnų iki Kanados, tokia buvo Marie iš Paryžiaus, kita išmesta iš religinės bendruomenės, nes pabėgo nuo smurtaujančio vyro į žavingos ir mylinčios italės glėbį, juk meilei lytis neegzistuoja, dar kita jau metus keliauja su 10 kg lagaminu, kuris sveria mažiau nei visa jos drono įranga, nes ji sirgdama nepagydoma liga ir turėdama stebėti kiekvieną maisto kąsnį, kuris ją gali pražudyti, nepavargsta užfiksuoti gražiausių Pietų Amerikos krioklių ir upių vingių.

Comentários